ایمونوتراپی سرطان معده

ایمونوتراپی سرطان معده ، ایمونوتراپی استفاده از داروها برای کمک به سیستم ایمنی خود فرد است. که سلول های سرطانی را به طور موثرتری پیدا کرده و از بین ببرد مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی بخش مهمی از سیستم ایمنی، توانایی آن در جلوگیری از حمله به سلول های طبیعی بدن است.

برای انجام ایمونوتراپی سرطان معده ، از پروتئین‌های «نقطه بازرسی» روی سلول‌های ایمنی استفاده می‌کند که مانند سوئیچ‌هایی عمل می‌کنند که برای شروع پاسخ ایمنی باید روشن (یا خاموش شوند).

سلول های سرطانی گاهی اوقات از این نقاط بازرسی برای جلوگیری از حمله سیستم ایمنی استفاده می کنند.

داروهایی که این نقاط بازرسی را هدف قرار می دهند (به نام مهارکننده های ایست بازرسی ایمنی) می توانند برای درمان برخی از افراد مبتلا به سرطان معده (که به عنوان سرطان معده نیز شناخته می شود) استفاده شوند.

این روش می تواند برای افراد مبتلا به سرطان معده پیشرفته که آزمایش HER2 آنها مثبت است. به عنوان بخشی از اولین درمان (ایمونوتراپی سرطان معده ) همراه با شیمی درمانی و داروی هدفمند استفاده شود.

ایمونوتراپی

ایمونوتراپی درمانی است که از سیستم ایمنی خود فرد برای مبارزه با سرطان استفاده می کند.و نحوه عملکرد سیستم ایمنی را تقویت یا تغییر دهد تا بتواند سلول های سرطانی را پیدا کرده و به آنها حمله کند. اگر برنامه درمانی شما شامل ایمونوتراپی باشد، دانستن اینکه چگونه کار می کند و انتظار چه چیزی را دارید اغلب می تواند به شما کمک کند. تا برای درمان آماده شوید و تصمیمات آگاهانه ای در مورد مراقبت خود بگیرید.

عوارض جانبی احتمالی

عوارض جانبی این داروها می تواند شامل موارد زیر باشد:

احساس خستگی یا ضعف

تب

سرفه

حالت تهوع

منبع

خارش

مشکلات پوستی

از دست دادن اشتها

درد عضلانی یا مفصلی

تنگی نفس

یبوست یا اسهال

بسیار مهم است که هر گونه عوارض جانبی جدید را فوراً به تیم مراقبت های بهداشتی خود گزارش دهید.