کسی که از بچه دبستانی‌ انتظار دارد پروتکل را رعایت کند!

یا بچه نبوده…

یا با بچه نبوده…

یا با بچه نمانده…

یا بدون بچه نمانده…

شما حق دارید

اما به نظرم شما، فقط حق دارید…

مردم از مرگ خودشان میگذرند اما مرگ بچه را رها نمیکنند…

بازگشایی مدارس ، آموزش حضوری  یا غیر حضوری این روزها چالش پیش روی میلیون ها دانش آموز و خانوادهای آنهاس ازت . تصمیمات شتابزده و به دور ازعلم و منطق برخی مسئولین همیشه موجبات نگرانی خانواده ها را فر رااهم کرده است اما این روزها نگرانی خانواده ها که تاکنون درگیر بیماری کرونا ، خانه نشینی ، مشکلات مالی ، و …. بوده اند با خبر یکباره بازگشایی مدارس و الزام آموزش حضوری دانش آموزان که از دیروز اعلام شد افزایش پیدا کرده است .

آموزشی که تا دیروز قرار بود در شرایط قرمز به صورت مجازی برگزار شود یکباره معلوم نیست بر اساس کدام عقل و منطقی و تدارک یکشبه کدام امکاناتی به صورت حضوری قرار است که اجرا شود؟ در حالی که ستاد مبارزه با کرونا در تهران و بسیاری از استان ها وضعیت قرمز اعلام کرده است .

بی نظمی و عدم هماهنگی بین ستاد ملی مبارزه با کرونا و آموزش و پرورش موجبات به هم ریختگی و افزایش فشار روانی میلیونها خانوار ایرانی را که نگران سلامتی جگرگوشه هایشان هستند افزایش داده است . نگرانی اولیای دانش آموزان بر خلاف مسئولین بی مسئولیت در حالی است که همه صد در صد یقین دارند که در صورت بازگشایی مدارس پروتکل های بهداشتی به طور کامل نه از طرف مدرسه و نه از طرف همه دانش آموزان رعایت نخواهد شد و همه در واقع تصور می کنند که جگرگوشه هایشان را به قربانگاه می فرستند .

این قطع و یقین در صورتی برای خانواده به وجود آمده که ناظر وشاهدند که مدیران مناطق آموزش و پرورش جلسه خود را با رهبر انقلاب  به صورت غیر حضوری برگزار می کنند و در حالی که این روزها بسیاری از جلسات مهم در کشور به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار می شود ، این تردید را برای مردم به وجود می آورد که مسيولینی که قادر به رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی در یک جلسه که با حضور تعدادی بزرگسال و در زمان و مکان محدودی برگزار می شود نیستند چطور ممکن است بتوانند بچه ها را در ساعت های متمادی و در طول چند ماه ملزم به اجرای دستورات و پرو تكل هاى بهداشتی کنند ؟  سوال های پیش روی خانواده ها که این روزها ذهنشان را به چالش کشیده است این است  که : آیا جان مسئولین بالا دست از فرزندان ما و معلم ها عزیز تر است ؟ چرا آنچه را بر خود نمی پسندیدبرای فرزندان ما بخشنامه می کنید ؟ آیا شما قادر به تامین مواد لازم بهداشتی برای مدارس هستید ؟ آیا هر نیم ساعت یکبار همه کلاس ها ضد عفونی می شوند ؟ آیا در عرض یک شب برنامه ریزی کامل برای حضور و تقسیم ساعت های کلاس های چهل نفره در یک مدرسه با چهارصدو پنجاه دانش آموز انجام شده است ؟ با کدام معلم و کادر آموزشی قرار است هم در مدرسه آموزش حضوری داشته باشیم هم در خانه آموزش غیر حضوری ؟ شما که در برخی مدارس حتی در پرداخت پول آب و برق مدرسه بودجه کافی ندارید و دست به دامن انجمن اولیا و مربیان می شوید آیا قادر به تامین هزینه های بهداشتی مدارس هستید ؟ آیا دانش آموزان و کادر آموزش شما از بیمه لازم برای تامین هزینه های این بیماری مهلک برخوردار هستند ؟ این سوال ها و صدها سوال دیگر این روزها ذهن میلیونها ایرانی را درگیر کرده است در حالی که هیچکدام از مسئولین خود را ملزم به پاسخگویی منطقی به آنها نمی دانند و با مصاحبه ها و ضد و نقیض گویی ها و ادعاهای غیر کارشناسانه و غیر واقعی بر طبل خواسته های غیر منطقی و کارشناسی نشده خود می کوبند که با این کار هم سلامت جسمانی و هم امنیت روانی جامعه را از بین می برند .

بیایید تا علاج واقعه پیش از وقوع کنیم و اجازه ندهیم تا  یک بار دیگر فاجعه ای بزرگ بیافریند . فاجعه ای که منجر به مرگ هزاران کودک و معلم و خانواده های بی گناه آنها  و در گیری هر چه بیشتر كادر درمان می شود .

مدافعين سلامت كشورمان كه بايستى دست و بازوى آنها را بخاطر ايثارگرى در مبارزه با اين ويروس منحوس بوسيد خسته تر از ان هستند كه بخواهند در مقابل اين بى تدبيرى مسولين مجددا بسيج شوند ، پس اگر دلتان بحال جگر گوشه هاى و فرزندان ما نمى سوزد لااقل به اين فرشته هاى سلامت رحم كنيد.خاک پای فرزندان ایران.

پیام آزاده