زمان از سرطان قوی تره

معادله ثابت شده‌ای بین سخت تر شدن امکان درمان و گـذشت زمـان وجود دارد اگر برای توجه و پیگیری نشانه های هرچند کوچک وقت نگذاریم، شاید فرصت تجربه های شیرین زندگی پیش رو را در ازای زمانی طولانی تر برای درمان های پیشرفته تر هزینه کنیم.

از تمام سال، حداقل یک بار انجام ارزیابی ها و پیگیری ناخوشی های پیش آمده را به بدنمان بدهکار هستیم تا بر میزان سلامتی مان آگاه شویم و امکان پیشگیری و درمـان زودهنـگام را از دست ندهیـم

زمان، پرقـدرت ترین مبـارز در برابر ابتلا و درمـان سرطان است.

تاثیر چای “اولونگ” در پیشگیری از سرطان پستان

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: مصرف چای “اولونگ” می‌تواند در پیشگیری از سرطان پستان موثر باشد.

 نتایج بررسی‌های جدید حاکی از آن است: چای اولونگ سلول‌های سرطان پستان را از بین برده و افرادی که میزان زیادی از این چای را مصرف می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به این نوع سرطان هستند.

اولونگ یا چای اولونگ (OOLONG TEA) به نوعی از چای گفته می‌شود که در اثر اکسیداسیون ناقص برگه‌های چای تولید می‌شود.

به گفته محققان، به رغم پیشرفت‌های خوبی که در تشخیص و درمان سرطان پستان بدست آمده، این سرطان از شایع‌ترین نوع سرطان‌ها و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در میان زنان است. با توجه به این شرایط، محققان همچنان به دنبال روش‌های موثر در پیشگیری و درمان این بیماری هستند.

محققان پیش از این، فوائد چای سبز را در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان مورد بررسی قرار داده و به ترکیب‌های ضد سرطان موجود در آن پی بردند. هرچند، تحقیقات کافی در مورد تاثیر دیگر انواع چای و نقش آن‌ها در پیشگیری از این نوع سرطان انجام نگرفته‌ است.

 به نقل از مدیکال نیوز تودی، اکنون گروهی از محققان آمریکایی به بررسی تاثیر چای اولونگ، سبز و سیاه در پیشگیری و درمان سرطان پستان پرداختند. محققان مشاهده کردند که چای اولونگ و سبز رشد تمامی انواع سلول‌های سرطان پستان را متوقف می‌کند.  عصاره چای سیاه این تاثیر را روی سلول‌ها ندارد.

از فواید کنار گذاشتن عطر

بنزآلدهید، بنزیل استات، اتانول، اتیل استات و لینالول که در بیشتر عطرها یافت می شوند با تحریک و اختلالات دستگاه تنفسی پیوند خورده اند.

به گزارش ایسنا، عصر ایران نوشت: پیش از این که عطر جدید خود را روی لباس خود اسپری کنید، شاید بهتر باشد دوباره فکر کنید. بیشتر عطرها از مواد سمی و مصنوعی درست می شوند که میتوانند به سلامت انسان آسیب وارد کنند. در شرایطی که انسان‌ها هزاران سال است که از روغن‌های اساسی گیاهان دارویی، گل‌ها و مواد طبیعی دیگر برای خوشبو کردن خود استفاده می‌کنند، برخی تولیدکنندگان عطر استفاده از مواد مصنوعی ارزان و سمی که می‌توانند زمینه ساز بروز مشکلات سلامت شوند را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که عطرها به محصولات دیگر مانند پاک کننده‌ها، نرم کننده‌های لباس، خوشبوکننده‌های هوا و شمع‌های معطر نیز اضافه می‌شوند که بسیاری از آنها می‌توانند برای سلامت انسان مضر باشند.

نتایج کنار گذاشتن محصولات معطر شاید شما را شگفت زده کند. در ادامه با برخی فواید سلامت این کار بیشتر آشنا می‌شویم.

تنفس بهتر: بنزآلدهید، بنزیل استات، اتانول، اتیل استات و لینالول که در بیشتر عطرها یافت می شوند با تحریک و اختلالات دستگاه تنفسی پیوند خورده اند.

سردرد کمتر: مواد شیمیایی مانند بنزیل الکل و متیلن کلراید از جمله مواد شناخته شده ای هستند که می توانند به بروز سردرد منجر شوند.

بهبود خلق و خو: مطالعات نشان داده اند که متیلن کلراید می تواند موجب تحریک پذیری شود.

بهبود هماهنگی ماهیچه‌ای: بنزیل الکل و اتانول می توانند موجب گرفتگی های ماهیچه ای و عدم هماهنگی شوند.

بهبود حس بویایی: کنار گذاشتن محصولات معطر می‌تواند به بهبود شرایط بویایی شما منجر شود. برخی مواد شیمیایی در عطرها می‌توانند به بروز اختلال در حس بویایی منجر شوند.

درد کمتر: بسیاری از مواد شیمیایی موجود در عطرها با درد پیوند خورده‌اند. بنزیل آلدهید با شکم درد پیوند خورده، در شرایطی که بنزیل الکل و متیلن کلراید با سردرد مرتبط هستند.

خطر کمتر آسیب کلیوی یا کبدی: اتیل استات با آسیب کلیوی و کبدی پیوند خورده است.

کاهش بروز افسردگی یا اضطراب: اتانول و لینالول می‌توانند در سیستم عصبی مرکزی اختلال ایجاد کنند که ممکن است با احساس افسردگی یا اضطراب در ارتباط باشد.

کاهش خطر بیماری مغزی: استون و بنزیل الکل با بروز اختلال در سیستم عصبی مرکزی پیوند خورده اند. برخی مواد شیمیایی موجود در عطرها با اختلال نقص توجه، بیماری آلزایمر، زوال عقل، بیماری ام‌اس و بیماری پارکینسون مرتبط هستند.

کاهش خطر سرطان: بسیاری از عطرها حاوی مواد سرطان‌زا هستند که از آن جمله می‌توان به بنزیل استات، لیمونن، و متیلن کلراید اشاره کرد. بنزیل استات با یکی از مرگبارترین انواع سرطان یعنی سرطان پانکراس پیوند خورده است.