سرطان معده در کمین فست فود خورها

تهران- ایرنا- دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، غذاهای آماده (فست فودها) را دارای ارزش غذایی پایین دانست و گفت: مطالعات نشان می دهد احتمال بروز سرطان معده در افراد به ویژه آنهایی که از دوران کودکی فست فود زیاد مصرف می کنند، نسبت به سایر افراد بیشتر است.
پیام آزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: با توجه به اینکه سبک زندگی مردم تغییر یافته و برخی از خانواده ها به دلایلی مختلف به خود زحمت نمی دهند غذاهای سنتی تهیه کنند، مصرف فست فودها افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: افرادی که از دوران کودکی غذاهای آماده زیاد مصرف می کنند، به بیماری های خطرناک مانند سرطان معده
در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی مبتلا می شوند.
آزاده ادامه داد: سرطان معده کشنده ترین بیماری در کشور است و مصرف غذاهای آماده احتمال بروز این بیماری در سیستم بدن را تشدید می کند.
این آنکولوژیست اضافه کرد: علاوه بر این، مشکلات گوارشی مانند نفخ، سوءهاضمه، رفلاکس و ابتلا به سرطان روده بزرگ از عوارض خطرناک مصرف زیاد غذاهای آماده و فراوری شده است.
آزاده تصریح کرد: بیشتر غذاهای آماده از نظر میزان نمک بسیار بالاتر از حد استاندارد هستند و نه تنها ذائقه افراد را به مصرف غذاهای شور عادت می دهند، بلکه مصرف بی رویه آنها زمینه ابتلا به بیماری فشار خون را هم فراهم می کند.
به گفته این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فست فودها برخلاف ظاهر زیبا و گول زننده ای که دارند دارای ارزش غذایی پایینی هستند و نه تنها ویتامین و املاح مورد نیاز بدن را تامین نمی کنند، بلکه مصرف مداوم آنها باعث بروز اختلالات رشد در کودکان و نوجوانان به ویژه در سنین بلوغ می شود.
آزاده افزود: ارزش غذایی پایین یکی از مهمترین مشکلاتی است که کودکان و نوجوانان را در سن رشد تهدید می کند و کودکان و نوجوانانی که زیاد از این غذاها استفاده می‌کنند، دچار کمبود کلسیم و ویتامین دی هستند.
وی تصریح کرد: اگر عادت های خوب غذایی مانند مصرف غذاهای کم نمک، کم چرب و تنوع غذایی در بچه ها شکل بگیرد، به حفظ سلامت آنها و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا در بزرگسالی کمک زیادی کرده ایم.
آزاده اظهار داشت: به جای استفاده از این غذاهای چرب و پرادویه از فست فودهای سالم و سنتی استفاده کنیم؛ مخلوط میوه ها و سبزی ها، تخمه ها، تنقلات سنتی و میوه های خشک شده از جمله مواد غذایی سنتی هستند. این مواد غذایی عوارض بسیار کمی دارند و چربی هایی که در این دانه های خوراکی وجود دارد، برخلاف چربی هایی که در فست فودها استفاده می شود، چربی های بسیار مفیدی هستند که نه تنها باعث بیماری نمی شوند، بلکه ‌چربی بد خون را کاهش داده و باعث افزایش چربی خوب بدن می شوند.
وی خاطرنشان کرد: غذای خانگی را می توان جایگزین فست فودها کرد و مقدار گوشت کمتر و سبزیجات بیشتری در تهیه غذا به کار برد.
به گفته آزاده، پیشگیری هزینه ای ندارد اما درمان بسیار پرهزینه است و علاوه بر درد و رنج بیمار، خسارات سنگینی را بر نظام سلامت کشور وارد می کند.
منبع

تاثیر صبر و شفقت بر سرطان

افسردگی یک پریشانی روانی رایج در بین اکثر بیماران مبتلا به سرطان است و دردی است که به دیگر دردهای آنان افزوده می‌شود. اما آیا می‌توان با یادگیری صبر و احساس شفقت نسبت به خود، به جنگ آن رفت!؟ این موضوعی است که مورد بررسی پژوهشگران دانشگاهی قرار گرفته است.

اعمال جراحی و درمان فشرده طولانی‌مدت مثل شیمی‌درمانی و رادیوتراپی و عدم قطعیت در طول پیشرفت بیماری می‌تواند منجر به علائمی مثل اضطراب، ترس و افسردگی شود. شیوع این مشکل در بیماران سرطانی دو تا سه برابر بیشتر از جمعیت عادی گزارش شده است. از مهم‌ترین دلایل ایجاد افسردگی در این بیماران، درد ناشی از متاستاز، کاهش فعالیت‌های اجتماعی و ناتوانی ذکرشده است.

بر اساس نظر متخصصین، زمانی که ابتلای فرد به سرطان تشخیص داده شود، این موضوع می‌تواند بر ابعاد روان‌شناختی، عاطفی و جسمانی بیماران سرطانی و اعضای خانواده آنان تأثیرگذار باشد و بسیاری از ابعاد زندگی ازجمله ابعاد جسمانی، روانی، معنوی و مالی آنان را تغییر دهد و همچنین بر روابط اجتماعی آنان تأثیرگذارد. این بیماری سبب بروز عارضه‌های روانی متعدد می‌شود که تأثیر عمیقی بر سرعت روند پیشرفت سرطان دارند. لذا تقویت قوای ذهنی و روحی شخص بیمار به‌منظور مقابله با این مشکلات، ضرورت فراوانی دارد.

در این رابطه، گروهی از محققان دانشگاهی کشور، پژوهشی انجام داده‌اند که در آن رابطه بین صبر و خود شفقت‌ورزی با افسردگی در زنان مبتلا به سرطان پستان مورد بررسی قرار گرفته است.

در این پژوهش مقطعی، ۳۹۷ نفر از زنان مبتلا به سرطان پستان مراجعه‌کننده به بخش‌های شیمی‌درمانی و آنکولوژی مرکز پزشکی مهدیه، بیمارستان امام خمینی، بیمارستان فیروزگر و بیمارستان پارس تهران توسط محققان فوق که از دانشگاه پیام‌نور تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران بوده‌اند، مورد تحقیق واقع شده‌اند.

شرکت‌کنندگان در پژوهش با استفاده از پرسشنامه‌های علمی افسردگی، شفقت و همچنین صبر به سؤالات محققان پاسخ داده‌اند. این پاسخ‌ها سپس با استفاده از روش‌های آماری و رایانه، تجزیه‌وتحلیل شده‌اند.

یافته‌های این پژوهش نشان داد که بین افسردگی و مؤلفه‌های متعالی شدن، شکیبایی، رضایت و درنگ که همگی به پدیده «صبر» مربوط هستند، رابطه وجود دارد.

طبق این نتایج، افراد مبتلا به سرطان پستان هیجان منفی زیادی مثل غم، ناراحتی، دل‌زدگی و شکست در زندگی‌شان را که ناشی از بیماری ایشان است تجربه می‌کنند که منجر به افزایش میزان افسردگی در ایشان می‌شود. به‌منظور مقابله با چنین هیجان‌های منفی، آن‌ها نیازمند تسکین دادن و رفع کردن و از همه مهم‌تر نیازمند غلبه کردن بر چنین تجارب منفی بدون هرگونه آسیب هستند. این افراد باید شفقت خودشان را در ارتباط با این نوع از هیجان‌های منفی افزایش دهند.

به گفته شیدا شریفی‌ساکی، پژوهشگر گروه روان‌شناسی دانشگاه پیام نور تهران و همکارانش: «شفقت به خود، یک پاسخ ممکن به رنج و شکست شخصی است و می‌تواند به‌طورکلی به‌عنوان یک نوع محافظ باشد و درک نگرش نسبت به خود همراه با پذیرش محدودیت‌ها به‌عنوان یک بخش طبیعی از تجربه انسانی تعریف شود. همچنین صبر و تحمل به‌طور فزاینده‌ای، به‌عنوان یک ساختار مهم در رشد بینشی جدید درباره شروع و ابقای آسیب‌های روانی و همچنین پیشگیری و درمان محسوب می‌شود».

آن‌ها ادامه می‌دهند: «افراد با تحمل و صبر پایین، در یک تلاش غلط برای مقابله با هیجانات منفی خود درگیر بی‌نظمی رفتاری می‌شوند. لیکن در تبیین عدم ارتباط صبر و افسردگی باید بیان نمود افراد مبتلا به سرطان، علائم جسمانی و روانی زیادی را تجربه کرده، خود را در کنترل این علائم ناتوان دیده و ناتوانی خود را به تعبیر اشتباه با صبر یکی می‌دانند. ازاین‌رو به دلیل این‌که نمی‌توانند تغیری در شرایط خود ایجاد کنند دچار درماندگی گشته و افسردگی آن‌ها بالا می‌رود. همچنین علاوه بر آن، شفقت به خود در تعدیل احساسات منفی مؤثر است و می‌تواند با احساس صبر بیشتر نسبت به دیگران و درنتیجه احساس رنجش کمتر نسبت به آن‌ها، تأثیرات مفیدی بر فرد داشته باشد».

به اعتقاد این محققان، هیجانات مثبت، منجر به گسترش توجه و تفکر، کاهش برانگیختگی حاصل از هیجانات منفی و افزایش تحمل و تاب‌آوری می‌شوند. آن‌ها می‌گویند: «شفقت به خود از طریق افزایش هیجانات مثبت، تحمل و صبر را در زنان دارای سرطان پستان افزایش می‌دهد. ازاین‌رو این پدیده، می‌تواند تبیین‌کننده تغییرات افراد در میزان صبر و بردباری افراد تلقی شود. همچنین شفقت به خود از طریق ایجاد مراقبت، توجه جدید به خود و پیشنهاد فرایندهای درونی دلسوزانه به تغییر افراد کمک می‌کند. این تغییرات می‌توانند به‌صورت نوعی از درمان فیزیولوژی- روانی- عصبی تعبیر و تفسیر شده و از این طریق باعث کاهش افسردگی شوند».

دوشنبه‌های بدون گوشت و ماهی در فرانسه

تغذیه رژیم غذایی گیاهخواری غذا رستوران
۵۰۰ نفر از شخصیت‌های برجسته فرانسه خواستار برگزاری کمپین “دوشنبه‌های سبزِ” بدون گوشت و ماهی در راستای تغییر عادات غذایی مردم این کشور شدند.

۵۰۰ نفر از شخصیت‌های برجسته فرانسه از جمله هنرمندان، دانشمندان و فعالان زیست محیطی در نامه‌ای که در این ارتباط منتشر کرده‌اند، اعلام کردند: دلایلی اجباری برای کاهش مصرف گوشت حیوانات در فرانسه وجود دارد و ما بر این باوریم که هر انسانی می‌تواند قدمی قابل توجه در این راه بر دارد.

این افراد که برخی از آن‌ها خود گیاهخوارند از مردم خواسته‌اند تا از خوردن هر گونه گوشت و ماهی در دوشنبه‌های سال ۲۰۱۹ میلادی خودداری کنند.

در نامه منتشر شده از این افراد، رییس حفاظت از پرندگان فرانسه اعلام کرده در جهت گرایش مردم به گیاهخواری می‌توانیم همگی تلاش کنیم تا حداقل کیفیت غذایی را از جنبه کمّی ارتقا دهیم.

از هفته آینده قرار است کمپین “دوشنبه‌های سبز” به طور رسمی اجرا شود.

چندین سازمان‌ غیردولتی و نهاد مردمی برای افزایش آگاهی‌های کشور فرانسه از نیاز به تغییر عادات غذای به دلایل “زیست محیطی، سلامتی و حفاظت از حیوانات” این کمپین را حمایت کرده‌اند.

امید می‌رود علاوه بر امضای ۵۰۰ نفر از شخصیت‌های برجسته فرانسوی، بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تن از مردم این کشور نیز از روز دوشنبه خوردن گوشت و ماهی را متوقف سازند.

این کمپین توجه‌ها را به کشاورزی صنعتی که عامل اصلی جنگل‌زدایی، گرمایش جهانی، صید بی‌رویه ماهی‌ها که اکوسیستم‌ها را نابود می‌سازد، خطرات ابتلا به سرطان مربوط به مصرف گوشت قرمز و نیز آسیب دیدن حیوانات جلب می‌کند.

به شرکت‌کنندگان در این کمپین دستورالعمل‌هایی برای یافتن جایگزین‌هایی به جای گوشت داده می‌شود.

به گزارش نیوز بیزر، این کمپین از “دوشنبه‌های بدون گوشت” که برای ۲۰ سال در حدود ۴۰ کشور اجرا می‌شود الگو گرفته و ماهی را نیز به این الگو اضافه کرده است.